Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_options' is marked as crashed and should be repaired in /var/www/html/blog/wp-includes/wp-db.php on line 2056
نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل چقدر است؟ | مگ لاین | با مگ لاین بروز باشید

نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل چقدر است؟

در این مقاله قصد داریم در مورد نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل و شرایطی که بر قیمت باربری موثر است، نکاتی را ارائه دهیم.

قیمت باربری  و هزینه باربری

قیمت باربری  و هزینه باربری معمولاً دو نکته بسیار مهم هم برای کسانی است که قصد حمل اثاثیه منزل دارند و هم برای رانندگانی که در حوزه باربری اثاثیه منزل فعالیت می کنند.  به همین دلیل ما در این مقاله از بارولاین قصد داریم در مورد قیمت باربری و همچنین خدمات اسباب کشی باربری بین شهری نکاتی را ارائه بدهیم. لطفا تا انتهای مقاله با ما باشید.

خیلی از افراد برای اسباب کشی ( و همچنین حمل بار به وسیله کرایه خاور یا کرایه نیسان بار و دیگر وسایل) نیاز دارند که از قیمت باربری  اطلاع داشته باشند. مثلاً اغلب افراد برای حمل اثاثیه سنگین (مثل پیانو ) نیاز دارند که در ابتدا  با قیمت های مصوب باربری آشنایی داشته باشند تا بتوانند با استفاده از آن  در مورد نوع وسیله باربری  تصمیم گیری کنند.

مسلما تعیین یک نرخ ثابت برای این کار کمی سخت است. چرا که هزینه خدمات و کیفیت کار در شهرهای مختلف نیز متفاوت است. پارامترها و ویژگی‌های مختلفی بر نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل موثر است. مثلاً هر چه مسافت جابجایی بیشتر باشد نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل نیز بیشتر است.

نوع وسیله حمل و نقل از مهم ترین موضوعات موثر بر نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل

از طرفی نوع وسیله نیز عمدتاً به ازای هر ساعت کار و هر ساعت اضافه کار نیز قیمت متفاوتی دارد. واضح است که شما اگر برای حمل اثاثیه خود از خاور استفاده کنید، نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل بیشتر از نیسان بار و وانت بار است.

معمولاً هر شرکت و یا سازمانی قیمت حمل بار با دستگاه‌های مختلف خود، از مراکز استانها به یکدیگر را به ‌صورت مصوبه و  بر اساس نرخ اتحادیه تعیین کرده است. از این رو نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل کاملا مشخص است.

همانطور که اشاره شد یکی از اصلی ترین دغدغه ها در هنگام جابجایی و اسباب کشی، بحث هزینه باربری و قیمت باربری یا همان نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل است  هزینه باربری بر اساس نرخ اتحادیه باربری تعیین می شود. نرخ نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل هر ساله بنا بر تورم و قیمت های موثر برای رانندگان مثل قیمت بنزین و گازوئیل،  متغیر است.

نرخ اتحادیه باربری

قاعدتاً همه شرکت ها در حوزه حمل اثاث و بار، موظف به رعایت نرخ اتحادیه باربری هستند. در واقع اساس کار  و فعالیت شرکت ‌های حمل بار، بر پایه قیمت ‌گذاری اتحادیه است. شرکت های باربری مختلف نیز نرخ باربری و هزینه باربری را بر اساس نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل اعلام شده از سوی اتحادیه ارائه می دهد. البته با توجه به وسایلی که در اختیار دارند (کامیون نیسان وانت بار و …)و مزایایی که خود شرکت ها ارائه می دهند، ممکن است قیمت ها متفاوت باشد.

موضوعات مختلفی بر هزینه باربری و تعرفه باربری شرکت های حمل و نقل موثر است. اولین نکته دخیل در نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل همانطور که اشاره شد نوع ماشین برای حمل اثاث است. قاعدتاً هر کدام از ماشین ها هزینه خاص خود را دارند. کامیون، کامیونت، وانت بار، نیسان و … هر کدام متناسب با حجم اثاث منزل، نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل مخصوص به خود را دارند.

یکی از نکات مهمی که توصیه می‌کنیم این است که  قبل از اسباب کشی، حتماً با  شرکت حمل و نقل بارولاین هماهنگ کنید تا همکاران ما متناسب با میزان باری که دارید ، بتوانند وسیله مناسب را در اختیار شما قرار دهند. قاعدتا اگر اثاث شما زیاد باشد و ماشین کوچکی مانند وانت بار  سفارش دهید، صرفا هدر دادن وقت و هزینه است. اگر وسایل شما هم کم باشند، اما ماشین بزرگتری انتخاب کنید، عملاً برای فضای خالی پول پرداخت کرده اید!  به همین دلیل با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بر اساس میزان اثاث و لوازمی که دارید، ماشین مورد نظر برای شما تامین شود.

مسافت مبدا و مقصد بر نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل موثر است

به جز نوع ماشین، مسافت مبدا و مقصد نیز قطعاً بر هزینه باربری و نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل موثر است. مسلما هر چه فاصله طولانی تر باشد و زمان بیشتری برای حمل و نقل بار و اثاث منزل صرف می‌شود، بر اساس ساعات کاری که راننده فعالیت می‌کند،  هزینه باربری و نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل نیز بیشتر خواهد شد. بعضی وقت ها نیز مسافت مبدا و مقصد زیاد نیست، اما به واسطه ترافیک و مشکلاتی از این قبیل، ممکن است که باز هم ساعات کار راننده زیاد شود. به همین دلیل در مورد مسافت مبدا و مقصد و موضوعات جانبی مثل ترافیک، آب و هوا و …حتماً تدابیر لازم را بیندیشد.

به جز موارد گفته شده مسائل مختلف از جمله بارگیری مجدد یا توقف های مختلف، بر نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل تاثیرگذار است. از این رو توصیه می‌کنیم قبل از حمل اثاثیه منزل، با کارشناسان و مشاوران بارولاین تماس حاصل فرمایید تا نکات تکمیلی برای شما توضیح داده شود.

روش های کاهش نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل

یکی از مهمترین کارهایی که شما می‌توانید و برای کاهش هزینه باربری و اسباب کشی انجام بدهید این است که از شرکت های معتبر و حرفه‌ای مانند شرکت بارولاین استفاده کنید.

یکی دیگر از ویژگی هایی که باعث کاهش هزینه باربری می‌شود این است که متناسب با اثاثیه منزل خود وسیله مناسب را انتخاب کنید. مسلما کرایه وانت بار از همه وسایل دیگر ارزان تر است. اما آیا تمام وسایل بزرگ و کوچک شما در وانت بار جا می شود؟ به همین دلیل توصیه می کنیم که تمام ویژگی های مورد نظر در مورد در مورد حمل بار را در نظر بگیرید.

 

برای کاهش قیمت باربری سه راهکار بسیار مناسب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

تا آنجا که ممکن است محصولات خود را به گونه‌ای بسته بندی کنید که کارتون های خالی و اضافی نداشته باشید. یعنی تا آنجا که مقدور هستید از کارتون های ضخیم و محکم و استاندارد استفاده کنید تا محصولات شما وزن زیاد یا جای بیشتری را اشغال نکند. اثاثیه و لوازم خود را به شکل مناسب تری بسته ‌بندی و جاسازی کنید تا نیاز به استفاده از چند ماشین نباشد.

از طرف دیگر تا آنجا که ممکن است از اثاثیه غیر ضروری استفاده نکنید. اساسی غیرضرور به جز اینکه هزینه باربری را افزایش می‌دهند،  سود دیگری ندارد. به همین دلیل تا آنجا که ممکن است اگر وسایلی را نیاز ندارید، آنها را دور بریزید.

راهکار جالب نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل

همانطور که می دانید فصل تابستان، فصل است که میزان باربری و اسباب کشی در آن بسیار زیاد است. اگر اجاره‌نشین هستید، طوری قرار داد را تنظیم کنید که در فصل تابستان برای تغییر خانه اقدام نکنید. چرا که در این دوره قاعدتاً اسباب کشی ها و حتی هزینه اجاره خانه نیز بیشتر است.  اما در ماه‌ های مهر، فصل پاییز و فصل زمستان شاهد کمترین میزان باربری  و اسباب کشی هستیم. به همین دلیل خیلی از شرکت ‌ها در این دوره تخفیفات مناسبی می دهد.

از طرفی معمولاً در آخر هفته ها نیز (به خاطر مسافرت‌ها) خیابان ها و راه های ارتباطی شلوغ تر  هستند و ممکن است که رانندگان زمان  بیشتری در مسیرهای پرتردد و پرترافیک بمانند. به همین دلیل سعی کنید که زمان مناسبی را از لحاظ روز و حتی ساعت برای اسباب کشی در نظر داشته باشید. ما در شرکت بارولاین تمام پیشنهادات و توصیه های لازم در مورد اسباب کشی منازل را به شما عزیزان خواهیم داد.

 

کلام آخر

متاسفانه بارها شاهد بودیم در هنگام اسباب کشی وسایل  صاحبان بار دچار مشکل شده است. به خاطر اینکه شرکت حمل بار برای آنها تمهیدات لازم را در نظر نگرفته بود. اما بارولاین با عنوان یکی از حرفه ای ترین و بزرگترین شرکتهای حمل بار در ایران (که سامانه آنلاین حمل و نقل  را نیز  ارائه داده است)،  تمام نیازهای شما در هنگام اسباب کشی را با نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل مصوب انجام می دهد. ما برای کسب اطمینان شما جدول مصوبات اتحادیه حمل بار را نیز در سامانه بارولاین قرار  داده ایم و متناسب با آن نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل را برای شما اعمال می کنیم.

شما به راحتی می توانید با تماس با همکاران ما تمام نکات مهم در هنگام اسباب کشی و حمل لوازم خانه  و نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل را دریافت کنید.

منابع: ehkt ،portal.upto

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.