Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_options' is marked as crashed and should be repaired in /var/www/html/blog/wp-includes/wp-db.php on line 2056
قیمت حمل بار را چگونه محاسبه کنیم؟ | هزینه ارسال بار چقدر است؟ مگ لاین

قیمت حمل بار را چگونه محاسبه کنیم؟

قیمت حمل بار به چه صورتی است؟ چه معیارها و شاخص هایی برای قیمت گذاری باربری وجود دارد؟

امروزه صنعت حمل و نقل جاده‌ای یکی از صنایع مهم و مادر در چرخه اقتصادی کشور محسوب می شود. چرا که اگر جابجایی کالا و حمل و نقل محصولات وجود نداشته باشد، خیلی از سازمان ها و ادارات، کارخانجات و … توانایی ارائه خدمات خود به مردم را ندارند. از این رو جابجایی کالا  به شکل مدرن و ایمن، یکی از نیازهای کشورهای در حال توسعه مانند ایران است. اما یکی از موضوعات بسیار مهم در حمل و نقل جاده‌ ای، قیمت ‌ها و میزان هزینه هایی است که رانندگان باید اطلاعات کافی در مورد آن را داشته باشند. در این مقاله قصد داریم نکات مهم در مورد قیمت گذاری باربری که یکی از اصلی ترین نیازهای رانندگان است را ارائه کنیم. تمام معیارهای و شاخص های مهمی که رانندگان باید در هنگام قیمت گذاری باربری در نظر داشته باشند،  در این مقاله تشریح شده است.

 

هزینه ارسال بار چقدر است؟

یکی از اصلی ترین نیاز رانندگان در هنگام باربری، استعلام قیمت باربری و به عبارت دیگر قیمت گذاری باربری است. لازم است که تمام اطلاعات در مورد محاسبه هزینه حمل بار و استعلام کرایه حمل بار، توسط شرکت های حمل و نقل زمینی به رانندگان ارائه شود تا آنها بتوانند با داشتن اطلاعات کافی، باربری خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

در ابتدا به همه رانندگان عزیز توصیه می‌کنیم  که برای استعلام قیمت از شرکت باربری مورد نظر خود، یک یا دو روز قبل، پیگیری ‌های لازم را  در زمینه قیمت گذاری باربری انجام بدهند و در نظر داشته باشند که در قیمت گذاری باربری عواملی مانند تعطیلات، وضعیت آب و هوا، ترافیک جاده ها و … موثر خواهد بود.

اگر در هنگام باربری نیازمند حضور کارگر برای بارگیری و تخلیه و بسته ‌بندی هستید، در نظر داشته باشید که باید هزینه آنها نیز محاسبه شود. معمولاً هزینه بیمه نیز با توجه به میزان بار محاسبه خواهد شد. عوامل دیگر نیز بر قیمت گذاری باربری موثر هستند. مثلاً  باربری بین شهری با باربری در درون شهر بسیار متفاوت است. فرمول ها و روش های مختلفی برای محاسبه نرخ کرایه حمل بار وجود دارد. عواملی مانند وزن بار و مسافت بین مبدا و مقصد بر قیمت گذاری باربری تاثیر گذار است. واضح است که هر چه وزن بار بیشتر باشد  قیمت گذاری باربری آن افزایش خواهد یافت. مسافت بین مبدا و مقصد هم به هر میزان که باشد هزینه حمل بار افزایش می یابد.

 

نحوه قیمت گذاری در باربری چگونه است؟

یکی از اصلی ترین معیار ها برای محاسبه دستمزد رانندگان، کرایه تن بر کیلومتر است. منظور از این معیار چیست و چرا یک معیار مهم محسوب می شود؟

تن بر کیلومتر در واقع همان هزینه حمل و نقل یک تن بار در هر کیلومتر از مسیری است که رانندگان باید طی کنند به خاطر این که محاسبات قیمت گذاری باربری طولانی و پیچیده است، بهتر است از سامانه های آنلاین استفاده کنید.

 

 

 

قیمت حمل بار

 

 هزینه باربری را آنلاین محاسبه کنید

تا پیش از این، عدم وجود یک سیستم و سامانه شفاف که کرایه ها را به خوبی بر اساس کیلومتر و بر اساس وزن و مسافت محاسبه کند، باعث شده بود که رانندگان سردرگم شوند و از قیمت‌ ها ناراضی باشند. اما با تصویب این قانون و انجام محاسبات مربوط به تن بر کیلومتر، دستمزد رانندگان افزایش پیدا کرده است. علاوه بر دستمزد رانندگان، مزایای زیادی در این طرح وجود دارد. با استفاده از آن می توان شفافیت قیمت‌ها را در معاملات بین شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان عزیز داشت. کامیونداران به خوبی می‌توانند سود و درآمد خالصی که از این فعالیت به دست می‌ آورند را مشاهده کنند.

به عبارت دیگر  پارامترهای وزن و مسافت، باعث شده است که به خوبی رانندگان بتوانند درآمد حاصل از حمل و نقل کالا را با استفاده از سامانه های آنلاین محاسبه کنند.

اما نکته‌ای که وجود دارد این است که برخی از رانندگان تصور کنند که به واسطه مسافت ‌های طولانی و بارهای سنگین تر، سود بیشتری دارند. اما صرفاً این دو موضوع مهم نیست. بلکه یکی از موضوعات و معیارهای مهم، ضریب مسئولیت بر اساس ارزش و یا خطر حمل کالا است. حمل کالاهای حساس، هزینه بیشتری دارد.

به جز اینها شاخص هایی مانند میزان سوخت مصرفی و تعمیرات مربوط به استهلاک و لاستیک خودرو، بیمه، روغن مصرفی برای عملکرد بهتر قطعات و از همه مهمتر نیروی انسانی که یک راننده نیاز دارد ( راننده ممکن است به شاگرد یا کارگر هایی برای حمل و  بسته بندی بار نیاز داشته باشد)، معیارهای هستند که بر کرایه و قیمت گذاری باربری تاثیرگذار هستند.

صاحب یا صاحبان بار نیز می‌تواند با تعیین دقیق میزان بار از لحاظ وزن و دیگر معیارها، کمک بزرگی به محاسبه قیمت بار کند.

 

 

بیشتر بخوانید : حمل و نقل آنلاین چیست؟

 

 استعلام کرایه حمل بار ومشاهده آنلاین قیمت

 

یکی از مهم‌ترین نیازهای که رانندگان در هنگام حمل و نقل بار داشتند، مشاهده کرایه حمل آنلاین است. یعنی رانندگان بتوانند از کرایه حمل بار به صورت آنلاین و لحظه ای مطلع شوند. سامانه بارولاین این امکان را برای رانندگان و صاحبان بار فراهم کرده است. یعنی کافیست مسافت و میزان بار خود را در این سامانه وارد نمایید. پس از ثبت بار در سایت، همکاران پشتیبانی  بارولاین، اطلاعات ثبت شده را بررسی و هزینه نهایی را از طریق تماس و یا پیامک به اطلاع مشتریان خواهند رساند. همچنین به زودی در وبسایت بارولاین این قابلیت فراهم می شود که صاحبان بار، به صورت لحظه‌ایی کرایه حمل را مشاهده نمایند.

 

 کرایه حمل انواع تریلی

صاحبان بار می توانند برنامه خود برای کرایه گرفتن انواع تریلی به رانندگان عزیز شرکت های مختلف ارائه کنند. رانندگان نیز با معیارهایی که ارائه شد، می توانند با استفاده سایت بارولاین مشاهده کنید.

 

 کرایه تریلی کمرشکن

خیلی از صاحبان بار (یا به عبارت دیگر صاحبان و مسئولان کسب و کارها و صنایع بزرگ) نیاز به تریلی کمرشکن دارند. برای کرایه تریلی کمرشکن می توانید به سایت بارولاین مراجعه کنید.

 

 کرایه تریلی یخچالدار

از آنجاییکه  مواد غذایی زیادی در هنگام حمل و نقل، نیاز به سرمای مناسب دارند، از این رو صاحبان آن صنایع  هم نیازمند کرایه  تریلی یخچالدار  هستند. شرکت بارولاین با کادری مجرب از رانندگان حرفه ای و با سابقه،  آماده ارائه این خدمات است.

 

 کرایه تریلی ترانزیت

صاحبان بار می توانند برای کرایه تریلی ترانزیت در سایت بارولاین اقدام کنند. رانندگان ترانزیت هم می توانند قیمت گذاری باربری خود را  در سایت بارولاین مراجعه و مشاهده کنند.

 

 قیمت بار برگشتی

خیلی از رانندگان پس از تخلیه بار در مقصد به دنبال این هستند که در مسیر بازگشت نیز باربری داشته باشند. از این رو لازم است تا شرکت های حمل و نقل بار و کالا، تمام تمهیدات لازم برای این موضوع را در نظر بگیرند. قیمت بار برگشتی نیز بر اساس معیارهایی که در بالا ذکر شد، تعیین می شود.

 

 کلام آخر

شرکت حمل و نقل بارولاین به عنوان یکی از معتبرترین و پیشرفته ترین شرکت های حمل و نقل کشور، سامانه ‌های مختلفی را برای رانندگان عزیز در نظر گرفته است تا آنها بتوانند به راحتی و با شفافیت تمام، درآمدها، سود، هزینه ها و تمام نکات مهم در مورد دستمزد و مزایای خود را در قیمت گذاری باربری  مشاهده کنند. توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از سامانه قیمت گذاری باربری آنلاین، به سایت بارولاین مراجعه فرمایید و از خدمات این شرکت استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.