حمل و نقل آنلاین چیست؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایای حمل و نقل آنلاین به عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای صاحبان بار و رانندگان بپردازیم. امروزه به علت استقبال گسترده مردم از اینترنت برای خرید و فروش انواع خدمات و محصولات، شرکت‌های مختلف و کسب و کارهای گوناگونی بر بستر اینترنت فعالیت می‌کنند و سعی دارند خدمات  خود را به صورت آنلاین به مشتریان خود ارائه دهند. این صنعت نیز به عنوان یکی از بسترهایی مطرح شده است که، می‌تواند بسیاری از نیازهای مربوط به مشتریان  و رانندگان را در این حوزه برطرف کند. به عبارت دیگر می‌توان گفت امروزه فناوری‌های هوشمند و سامانه‌های پیشرفته، باعث ایجاد تغییرات بسیار زیادی در زمینه حمل و نقل بار و مسافر شده است.

 

 

حمل و نقل آنلاین چیست؟

 صنعت حمل و نقل آنلاین

صنعت حمل و نقل زمینی یکی از صنایعی است که تا چند سال پیش عمدتا با روش‌های سنتی و قدیمی به کار خود ادامه می‌داد. اما امروزه این صنعت دچار تغییرات زیادی شده است و شاهد هستیم که  با استفاده از بستر اینترنت می‌توان اغلب کالاها و محموله‌ها را به سادگی از شهری به شهر دیگر منتقل کرد. اما برای اینکه این صنعت بتواند نیازهای مدیران کسب و کارهای مختلف در حوزه حمل و نقل، صاحبان بارها و رانندگان را به خوبی برطرف کند، مستلزم وجود زیرساخت‌های مختلف است. زیرساخت‌هایی که خوشبختانه  در کشور ایران وجود دارد و ما می‌توانیم با استفاده از آن‌ها از امکانات آن بهره‌مند شویم.  با استفاده از فناوری‌هایی مانند جی پی اس (GPS) فرآیند حمل و نقل کالاها بسیار راحت تر و سریع تر شده است. به این شکل که رانندگان عزیز با استفاده از این قابلیت می‌توانند به صورت آنلاین، اطلاعات مختلف در زمینه حمل بار را به صاحبان بار و همچنین مدیران شرکت‌های حمل و نقل اطلاع دهند.

امروزه  حمل و نقل جاده ای و زمینی به صورت سنتی پاسخگوی قشر عظیمی از رانندگان و صاحبان بار نیست. اغلب کسب و کارها نیز با علم به این موضوع سعی کرده‌اند کسب و کار خود را به سمت خدمات و سرویس‌های آنلاین ببرند.

ما امروزه می‌توانیم به صراحت بگویم که بازارهای الکترونیکی حمل و نقل جاده ای برای کالاها به وجود آمده است و شرکت‌های باربری زیادی در سطح کشور سعی می‌کنند خدمات و محصولات خود را بر بستر اینترنت به مشتریان ارائه کنند. این شرکت‌ها امکانات مهمی را برای رانندگان و صاحبان بار، فراهم می‌آورند تا آنها بتوانند در زمینه حمل و نقل وسیله و کالا سریع‌تر و بهتر عمل کنند. قاعدتاً این صنعت دارای مزایای بسیار زیادی است و خیلی از مشکلات و کمبودهای حمل و نقل سنتی را برطرف کرده است.  به طور مثال یکی از اصلی‌ترین مزایایی که  شاهد آن هستیم کاهش هزینه‌ها و افزایش عملکرد و راندمان است. در ادامه بیشتر در مورد این مزایا صحبت خواهیم کرد.

 

بیشتر بخوانید : سامانه حمل و نقل آنلاین کالا

 شرکت حمل و نقل آنلاین

همان طور که اشاره شد مزایای بسیار زیادی دارد که باعث شده اس شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای و زمینی سعی کنند محصولات و خدمات خود را بر این بستر ارائه بدهند. یکی از ویژگی‌های آن این است که برای بارگیری و تحویل بار هیچ محدودیتی وجود ندارد. یک راننده به راحتی می‌تواند با محموله خود را از یک شهر به شهر دیگر ببرد و  برای بازگشت  نیز، محموله‌ای دیگر را انتقال دهد. این امکان در حمل و نقل سنتی وجود نداشت. این ویژگی‌ها که باعث جلوگیری از هدر رفت منابع و هزینه‌ها می‌شود، در بستر اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن‌ها و حمل و نقل آنلاین قابل اجرا است.

اما شاید یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های حمل و نقل آنلاین این باشد که صاحبان بار قادر به رصد لحظه‌ای بار خود هستند. در گذشته معمولاً صاحبان شرکت‌های حمل و نقل اطلاعات کافی از وضعیت راننده را نداشتند. اما امروز با استفاده از فناوری‌هایی مانند جی پی اس، صاحبان بار می‌توانند به صورت آنلاین و بر خط موقعیت بار را داشته باشند.

در این صنعت شما می‌توانید انواع و اقسام ماشین‌های باربری که در سیستم پیش‌بینی‌شده است را برای حمل بار انتخاب کنید. حتی می‌توانید بار مورد نظر خود را به سامانه بدهید و منتظر باشید تا خود سامانه بر اساس هوش مصنوعی، وسیله باربری مناسب را برای شما ایجاد کند.

 

حمل و نقل آنلاین

 

 حمل و نقل بین شهری آنلاین

هزینه حمل بار در حمل و نقل بین شهری آنلاین به مراتب کمتر از هزینه در حمل و نقل سنتی است. از طرف دیگر یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که در سامانه‌های آنلاین وجود دارد شفافیت است. شما می‌توانید به شکل شفاف استعلام‌های مورد نظر خود را (در مورد هزینه‌های جاری، در مورد انتخاب ماشین باربری، مسافت و فاکتورهای بسیار مهمی که در قیمت باربری تأثیرگذار هستند) بگیرید.

نکته بسیار مهم دیگر نیز، صدور بارنامه الکترونیکی است که به صورت آنلاین و در کسری از ثانیه توسط سامانه انجام می‌شود. شما فقط کافی است که یک کد مشخص را وارد کنید. پس از واردکردن کد، تمام اطلاعات مربوط به وزن، ارزش، تاریخ ورود و بارگیری محموله و کالا، تاریخ تخلیه و … را مشاهده کنید.  از دیگر نکات حائز اهمیت این است که امنیت بالای این سامانه‌ها باعث می‌شود تا بتوان به آن‌ها به خوبی استناد کرد.استناد به این برنامه‌ها و سامانه‌ها به حدی است که حتی در مراجع قانونی نیز دارای اعتبار هستند

به طور خلاصه می‌توان گفت با استفاده از حمل و نقل و آنلاین شما می‌توانید به صورت شبانه‌روزی و ۲۴ ساعت خدمات را دریافت کنید. با استفاده از حمل و نقل مناسب و باکیفیت آنلاین به اندازه قابل‌توجهی در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود و همه دغدغه‌هایی که برای اغلب مدیران کسب و کارهای حوزه حمل و نقل جاده‌ای و همچنین صاحبان بار وجود دارد، از بین می‌رود،

دغدغه‌هایی مانند رهگیری بار به صورت آنلاین با استفاده از این سامانه‌ها از بین می رود.  همواره نیاز است که صاحبان بار در هر لحظه از مسیری  از محموله خود، اطلاعات کافی را داشته باشد. این امکان در حمل و نقل مدرن برطرف شده است.

 

 کلام آخر

دنیای امروز دنیای کسب و کارهای آنلاین است. به خصوص بعد از همه‌گیری کرونا شاهد استقبال بی‌نظیر مردم از خرید و فروش در فضای مجازی و بستر اینترنت هستیم. حال اغلب کسانی که به هر صورت در حمل و نقل جاده ای فعالیت می‌کنند، می‌توانند با استفاده از این صنعت و بستر اینترنت به بهترین شکل ممکن باربری اینترنتی را به عنوان یک گزینه مناسب و البته مقرون به صرفه تجربه کنند. این صنعت مزایای بسیار زیادی نسبت به باربری‌های سنتی دارد که در این مقاله در مورد اغلب مزایای آن توضیحاتی را ارائه کردیم.

یکی از بهترین شرکت‌ها و سامانه‌های حمل و نقل آنلاین سامانه حمل بار بارولاین است. این سامانه با استفاده از فناوری‌های روز امکانات بسیار خوبی را برای صاحبان بار و رانندگان عزیز فراهم کرده است رانندگان می‌توانند به راحتی با استفاده از این سامانه کالای مورد نظر خود را انتخاب کنند. با استفاده از این سامانه صاحبان بار و رانندگان در کمترین زمان ممکن می‌توانند به بهترین شکل  با یکدیگر در ارتباط داشته باشند و مراحل همکاری آن‌ها به خوبی قابل رصد و پیگیری است.

سامانه حمل و نقل بارولاین با ایجاد بستری بسیار مناسب و جامع، تمام نیاز رانندگان و صاحبان بار را در حوزه حمل و نقل برطرف کرده است. با مراجعه به سایت بارولاین در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنبد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.