Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_options' is marked as crashed and should be repaired in /var/www/html/blog/wp-includes/wp-db.php on line 2056
نقش بازارگاه در حمل‌ و نقل چیست؟ | بازارگاه چیست؟ | مگ لاین

نقش بازارگاه در حمل‌ و نقل چیست؟

بازارگاه به معنای مکانی برای جمع شدن و تعامل دو طرف معامله جهت انجام فعالیتی تجاری است. در قدیم این روش نیاز به حضور فیزیکی هر دو طرف معامله در مکانی مانند شرکت یا حجره بود اما امروزه شکل متفاوت و مدرنی به خود گرفته است. با ورود اینترنت زندگی و کسب و کارها شکل تازه ای به خود گرفته‌اند و باعث شده تا برای ایجاد روابط دیگر نیازی به حضور فیزیکی افراد نباشد.

در بازارگاه به روش نوین و باربری الکترونیکی، فضای مجازی بستری مناسب به شمار می‌آید که دو طرف معامله برای کسب و کار در آن فعالیت می‌کنند. در این روش شاهد چشمگیر فعالیت افراد هستیم زیرا در یک مدت زمان کوتاه و در هر‌جایی از دنیا تنها با چند کلیک می‌توانند به انجام فعالیت اقتصادی خود بپردازند. در این روش عملا با یک تجارت الکترونیک فعال روبرو هستیم.

بازارگاه را می‌توان به نوعی در ردیف یک استارت آپ قرار‌داد. بازارگاه حمل‌و‌نقل محیطی که رانندگان و صاحبان بار در فضایی مجازی و مدیریت شده حضور دارند و به معامله می‌پردازند. در این روش صاحبان بار مشخصات بار و مبدا بار خود را اعلام می‌کنند و رانندگان با توجه به مشخصات بار برای انتقال آن از مبدا به مقصد با صاحب بار به توافقاتی دو طرفه می‌رسند. در این روش عملا دلال ها حذف شده و همه موارد به طور شفاف و روشن انجام می‌شود. این روش یکی از موفق ترین راهکارها برای ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی است. در اصل باید گفت به عنوان تقاطعی مطمئن برای ایجاد ارتباط و معاملات می‌باشد که در این میان هر دو طرف از انجام معامله سود می‌برند و البته که مدیریت این فضا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وجود بازارگاه شامل مزایایی زیر می‌باشد:

 • افزایش سرعت انتقال کالا
 • امکان پیگیری لحظه ای محموله در مسیر
 • امنیت محموله
 • خدمات مطمئن
 • کاهش هزینه باربری
 • افزایش درآمد رانندگان

نقش بازارگاه در حمل‌و‌نقل چیست؟

در قدیم قبل از ورود اینترنت به حوزه کسب و کارها برای حمل‌و‌نقل بار از باربری‌های سطح شهر استفاده می‌شد که البته تعداد آنها نیز محدود بود. صاحبان بار باید زمان زیادی را صرف پیدا کردن باربری مناسب برای انتقال بار به مقصد می‌کردند و در بسیاری موارد به دلیل محدود بدون رانندگان در یک باربری، صاحب بار باید چندین روز در انتظار نوبت می‌ایستاد و بار در زمان خود به مقصد نمی‌رسید و هزینه‌های گزافی را به صاحب بار تحمیل می‌کرد و از طرف دیگر ممکن بود یک راننده در باربری دیگری روزها در انتظار بار، بیکار بماند. تمام این مشکلات به دلیل نبود یک مرکز مشخص برای رانندگان و صاحبان بار بود. وجود بازارگاه به شکل امروزی این امکان را فراهم آورده تا صاحب بار و راننده در خصوص قیمت نهایی با یکدیگر به توافق برسند.

بازارگاه الکترونیکی هم برای صاحبان بار و هم رانندگان دارای مزایای زیادی از جمله موارد زیر می‌باشد.

مزایای بازارگاه برای رانندگان:

 • افزایش پیدا کردن بار قابل اعتماد
 • افزایش درآمد مطابق با انجام کار
 • سهولت در پیدا کردن بار
 • عدم پرداخت کمیسیون
 • عدم نیاز به مراجعه حضوری به مراکز اعلام بار

مزایای بازارگاه برای صاحبان بار:

 • صرفه جویی در زمان برای یافتن راننده قابل اعتماد
 • امکان پیگیری بار در مسیر تا مقصد به صورت آنلاین
 • کاهش هزینه بار
 • سهولت در پیدا کردن راننده

بیشتر بخوانید :‌بازارگاه چیست؟ 


بازارگاه بارولاین با باربری چه تفاوتی دارد؟

بارولاین به عنوان یک بازارگاه مطمئن در حوزه حمل‌و‌نقل و باربری الکترونیکی بستری را برای صاحبان بار و رانندگان فراهم آورده است تا بدون دغدغه‌های گذشته و با سهولت بتوانند با یکدیگر در تعامل باشند. صاحبان بار و رانندگان با عضویت رایگان از تمامی مزایای آن بهره مند می‌شوند. در این بستر مهیا و آماده در بارولاین انواع بازارگا‌ه‌ها اعم از بازارگاه ویژه شرکت‌های حمل‌و‌نقل، ویژه رانندگان و ویژه صاحبان بار فراهم شده است که در  آن امکان تعامل صاحبان بار با رانندگان وجود دارد و هر یک از رانندگان می‌توانند با توجه به قوانین راحت و آسان بارولاین، اقدام به دریافت بار از صاحب بار و رساندن بار به مقصد را با رویکردی عالی، راحت و درآمد مناسب تجربه نمایند.

عضویت در بارولاین برای کلیه رانندگان و صاحبان بار در سراسر ایران وجود دارد که بدون واسطه به کسب درآمد بپردازند. در این رویکرد اقتصادی و فعال دیگر هیچ باری روی زمین نمی‌ماند و هیچ راننده ای در انتظار بار نخواهد ماند. یک تعامل دوطرفه مطلوب در بین رانندگان و صاحبان بار باعث بوجود آمدن یک مسیر اقتصادی مناسب برای همگان خواهد بود.

صدور مجوز بازارگاه برای شرکت دانش بنیان بارولاین

بارولاین یکی از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه حمل‌و‌نقل می‌باشد که سبب به وجود آوردن فضایی مطلوب و مناسب برای شرکت‌های حمل‌و‌نقل، صاحبان بار و همچنین رانندگان باعث رونق اقتصادی شده است.

این شرکت دانش بنیان دارای مجوز رسمی از وزارت راه و اصناف و اتحادیه کسب و کارهای مجازی می‌باشد. پس با اطمینان خاطر می‌توانید در آن عضو شوید و به فعالیت بپردازید.

برای دریافت مجوز بازارگاه حمل‌و‌نقل الکترونیکی نیاز به انجام و تایید فرایند زیر می‌باشد:

 • نامه کتبی و درخواست برای ایجاد بازارگاه الکترونیکی حمل‌و‌نقل به اتحادیه کسب و کارهای مجازی و وزارت راه و پر کردن فرم‌های لازم
 • ارائه مستندات اعلام شده در فرم‌ها و نامه کتبی
 • برگزاری جلسه جهت بررسی موارد
 • در جلسه ی برگزاری کارگروه صدور مجوز جهت امتیاز دهی بر اساس مدارک ارسال شده
 • ارائه فیش واریزی به سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده ای
 • در صورت کسب امتیازهای مورد نیاز، صدور گواهی فعالیت بازارگاه الکترونیکی حمل‌و‌نقل جاده ای کالا و ابلاغ  طی نامه ای رسمی به شرکت نامبرده
 • ارسال نسخه ممهور پروانه فعالیت شرکت توسط دبیرخانه
 • در صورت رد درخواست، نامه به شرکت جهت آگاهی و تکمیل مدارک

کلام آخر:

همراه شدن با تکنولوژی روز یکی از مهم‌ترین و موثرترین مسیرها در جهت پیشرفت و افزایش درآمد است. بازارگاه‌های حمل‌و‌نقل الکترونیکی افق روشنی را مقابل چشم صاحبان بار و رانندگان فراهم آورده است و این اطمینان خاطر را برای هر دو طرف معامله به وجود آورده تا با اعتمادی دو طرفه به فعالیت اقتصادی بپردازند.

شرکت‌های حمل‌و‌نقل، رانندگان و صاحبان بار، با عضویت در بارولاین در حوزه حمل‌و‌نقل و باربری فرایندی بدون چالش را در مسیر فعالیت خود تجربه خواهند کرد.

حضور بارولاین به عنوان یک قطب حمل‌و‌نقل آنلاین، سبب بهبود فرایند حمل‌و‌نقل در سطح کشور شده است. یک ناوگان سراسری، مطمئن و دوسویه که رضایت هر دو طرف معامله را فراهم آورده است.

شفافیت مالی، مشاهده وضعیت بار تنها با چند کلیک، تکنولوژی روز، اطمینان از معامله، کاهش هزینه‌ها برای صاحبان بار و شرکت‌های حمل‌و‌نقل و باربری، افزایش درآمد برای رانندگان، تعاملات دو طرفه کاری و بهره مندی از دیگر امکانات عضویت در بارولاین، از مزایایی است که باعث رونق در حوزه حمل‌و‌نقل و باربری شده است.

شما رانندگان عزیز و صاحبان بار گرامی برای عضویت در بارولاین به سایت بارولاین  مراجعه نماید و پس از عضویت از دیگر مزایای منحصر به فرد آن بهره‌مند شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.