بزرگ مقیاس هوشمند را بیشتر بشناسیم

آیا می دانید بزرگ مقیاس هوشمند چیست؟این روز‌ها پای تکنولوژی و پلتفرم‌های آنلاین به اغلب کسب و کار‌های تولیدی و خدماتی باز شده است. مزایا و امتیازاتی که پلتفرم‌های آنلاین در اختیار ارائه دهنده خدمت و مشتریان قرار می‌دهند، باعث شده تا هر دو طرف از استفاده از چنین امکاناتی منفعت کسب کنند. صنعت حمل‌و‌نقل و باربری، یکی از این صنایع است که اخیرا در غالب سامانه الکترونیکی بزرگ مقیاس هوشمند، پا به عرصه استفاده از سیستم‌های الکترونیکی گذاشته است.

با ورود این سامانه به سیستم حمل‌و‌نقل و باربری جاده‌ای، عملیات ثبت سفارش، صدور بارنامه و پیگیری مرسوله به صورت آنلاین و با بازده بالاتری صورت می‌گیرد. بزرگ مقیاس هوشمند را به نوعی می‌توان پل ارتباطی بین شرکت‌های حمل‌و‌نقل و صاحبان بار توصیف کرد.

بزرگ مقیاس هوشمند چیست؟

بزرگ مقیاس هوشمند در حقیقت عنوانی است که برای سامانه الکترونیکی ارائه خدمات حمل‌و‌نقل به کار برده می‌شود. کاربرد این سامانه بزرگ مقیاس هوشمند به این طریق است که ابتدا افراد از طریق سامانه نوع بار و مبدا و مقصد مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند. سپس محموله سفارش داده شده مورد کارشناسی قرار گرفته و مبلغ حمل آن محاسبه می‌گردد. در نهایت پس از هماهنگی هایی که شرکت با رانندگان در دسترس انجام می‌دهد، لیست رانندگانی که توانایی حمل محموله را داشته باشند، به همراه هزینه حمل بار به مشتری ارائه می‌گردد.

پس از اینکه صاحب بار، راننده مورد نظر خود را انتخاب کرد، حواله و بیمه نامه به صورت الکترونیکی برای وی صادر می‌گردند. در این فرایند صدور بارنامه نیز به صورت آنلاین صورت می‌گیرد. در نتیجه افراد نیازی به مراجعه حضوری و دریافت بارنامه به صورت فیزیکی نخواهند داشت. این کار هم مراحل ثبت سفارش را تسهیل می‌کند و هم سرعت انجام مراحل گوناگون آن را افزایش می‌دهد.

مزایای بزرگ مقیاس هوشمند

امکان صدور بارنامه از یک نقطه به تمام نقاط کشور: صدور بارنامه به تمام نقاط ایران، یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از سامانه بزرگ مقیاس هوشمند به شمار می‌رود. با الکترونیکی شدن بارنامه، فرایند مراجعه حضوری و پیگیری فراوان برای دریافت بارنامه نیز حذف می‌شود.

امنیت بالا: همان طور که پیش تر ذکر شد، صدور بارنامه به صورت الکترونیکی یکی از امکاناتی است که بزرگ مقیاس هوشمند فراهم کرده است. با الکترونیکی شدن بارنامه‌ها، امکان دستکاری آن‌ها به حداقل می‌رسد. این کار امنیت فرایند حمل‌و‌نقل را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این موضوع، بررسی بارنامه‌های الکترونیکی توسط ماموران انتظامی سریع تر و راحت تر صورت می‌گیرد.

رضایتمندی رانندگان و صاحبان بار : شرکت‌های حمل‌و‌نقل بزرگ مقیاس هوشمند همان‌قدر که کار را برای صاحبان بار راحت کرده‌اند، برای رانندگان نیز سودمند هستند. رانندگان با استفاده از این سامانه الکترونیک می‌توانند به راحتی و در هر مکانی، از سفارشات موجود مطلع شوند و متناسب با موقعیت خود، مسیر‌ها و مرسوله‌های مورد نظر را برای حمل‌و‌نقل انتخاب کنند.

یکی از مهم ترین مسائلی که رانندگان حمل‌و‌نقل بین شهری با آن مواجه هستند، نبود بار برگشت است. موارد متعددی پیش می‌آید که رانندگان مجبور می‌شوند مسیر‌های طولانی را که برای ارسال محموله طی کرده‌اند، بدون بار برگردند. سامانه الکترونیکی بزرگ مقیاس هوشمند عملیات یافتن بار را تسهیل نموده و از این طریق احتمال پیدا کردن بار برگشت برای رانندگان را افزایش می‌دهد.

افزایش سرعت در صدور بارنامه ،دقت و سهولت: هوشمند سازی نحوه ارائه خدمات، علاوه بر این که پروسه‌های کاری را سرعت می‌بخشد، دقت کار را بالا برده و امکان بروز خطاهای احتمالی را به حداقل می‌رساند.

از جمله مزایای دیگر بزرگ مقیاس هوشمند نیز می‌توان گفت : مدیریت یکپارچه و نظارت بر کمیسیون‌های دریافتی، امکان پرداختی‌های بارنامه به صورت اینترنتی و … می‌باشد.

بیشتر بخوانید :‌ سامانه های هوشمند حمل و نقل کالا و تاثیر آن‌ها بر رشد تجارت الکترونیک

مجوز بزرگ مقیاس هوشمند در گروه بازارگاه ها

مجوز بزرگ مقیاس هوشمند از سوی سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده صادر می‌گردد. از آن جا که بزرگ مقیاس هوشمند مجوزی است که به شرکت‌های حمل‌ونقل توانمند سراسری ارائه می‌شود تا برای هر نوع ناوگان تجاری از هر نقطه ای از کشور (از هرمبدا) به هر نقطه دیگری از کشور (به هر مقصد ) بارنامه را به صورت آنلاین و متمرکز از دفتر مرکزی خود صادر کنند . بارنامه آنلاین نیز بارنامه نسخه کاغذی است که از طریق برنامه به صورت آنلاین به دست صاحب بار و راننده ارسال می‌شود.

اگه شرکت حمل‌و‌نقل توانمند سراسری هستید و در پی دریافت این مجوز هستید می‌بایست به این نکته مهم توجه داشته باشید که سازمان راهداری این مجوز را به شرکت های توانمندی ارائه می‌دهد که حداقل ۳۰ درصد سهام یکی از بازارگاه‌ها همانند بازارگاه بارولاین را خریداری کرده باشند. در ضمن که این شرکت‌ها قابلیت این موضوع را دارند که بر بستر اینترنت بارنامه را به صاحب با ر و راننده ارسال کنند.

شرکت‌هایی که قصد فعالیت در این زمینه را دارند، می‌بایست تقاضانامه خود را به  اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استانی که شرکت حمل‌و‌نقل خود را در آن ثبت کرده‌اند، تحویل دهند. پس از صدور مجوز، صاحبان شرکت ۶ ماه زمان دارند تا مرکز مانیتورینگ را راه اندازی کنند و سامانه‌های هوشمند مربوطه را نصب نمایند.

شرکت حمل‌و‌نقل هاگ بار با سال‌ها تجربه موفق در بخش حمل‌و‌نقل کشور‌، توانست در راستای اهداف موفق خود، سهامدار بازارگاه بارولاین باشد‌ و از این طریق مجوز بزرگ مقیاس هوشمند به صورت مشترک به شرکت حمل‌و‌نقل هاگ بار و سامانه هوشمند بارولاین اهدا گردید.

بارولاین دارای مجوز بزرگ مقیاس هوشمند

مجموعه بارولاین با ترکیب تکنولوژی و حمل‌و‌نقل ایمن جاده‌ای، روشی ایده‌آل و مطمئن برای ارسال بار ایجاد کرده. ما در بارولاین قصد داریم علاوه بر ارائه خدمات کامل به صاحبان بار، بستری مناسب و سودمند برای رانندگان فراهم آوریم تا بتوانند با بازده بیشتری به فعالیت‌های خود بپردازند. با بارولاین خیال‌تان از بابت یافتن راننده، سلامت بارها و شفافیت‌های مالی راحت خواهد بود. با اپلیکیشن بارولاین می‌توانید از امکانات گسترده‌ای جهت ثبت سفارش و پیگیری مرسوله خود بهره‌مند شوید.

کلام آخر

هوشمند سازی فعالیت‌ها، می‌تواند نقشی کلیدی در ارتقای سطح عملکرد کسب و کارهای گوناگون داشته باشد. اینک زمان تغییر فرا رسیده و باید به دنبال روش‌های نوین باشیم. همان‌طور که ذکر شد، سامانه‌های الکترونیکی بزرگ مقیاس هوشمند یکی از روش‌های انجام این مهم است.

سامانه‌های بزرگ مقیاس هوشمند با هدف ایجاد ارتباطی موثر بین ارائه دهنده خدمات و مشتریان و استفاده بهینه از امکانات و منابع علمی و فناوری، به کار گرفته شدند و توانستند گامی بزرگ و مفید در صنعت حمل‌و‌نقل جاده‌ای کشور ایفا کنند. بارولاین با استفاده از این امکانات سعی در ارائه خدمات کاملی در زمینه حمل بار بین شهری دارد. اگر به دنبال راهی برای ارسال ایمن و مطمئن محموله‌های خود هستید، ما آماده خدمت رسانی به شما هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.