سامانه هوشمند حمل و نقل کالا و تاثیر آن‌ها بر رشد تجارت الکترونیک

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که تکنولوژی به بخش جدایی‌ناپذیر آن تبدیل شده است. از زمان بیدار شدن تا زمان خوابیدن کارهای زیادی را از طریق اینترنت و بدون حضور فیزیکی به‌ انجام می‌رسانیم. تشکیل صف‌های بلند در بانک‌ها و خرید بلیط‌های کاغذی کم‌کم به تصاویر غریب و دور از ذهن تبدیل می‌شوند. تجارت هم یکی از ابعاد مهم زندگی انسان است که تحت تاثیر تکنولوژی تغییراتی را به خود دیده است. در حال حاضر رشد تجارت الکترونیک باعث اشتغال‌زایی و رشد اقتصاد در کشورهای مختلف شده است. یکی از ابعاد تجارت الکترونیک، دسترسی به لجستیک است. سامانه هوشمند حمل و نقل کالا مثل بارولاین، این دغدغه را از دوش صاحبان بار برداشته و باعث سود هر دو طرف (راننده و صاحب بار) می‌شوند. در این مقاله قصد داریم بدانیم سامانه هوشمند حمل و نقل کالا چگونه باعث پیشرفت تجارت الکترونیک شده و همچنین با بارولاین بیشتر آشنا شویم.

چرا رشد تجارت الکترونیک در هر کشوری اهمیت دارد؟

تجارت الکترونیک با حذف موانع و محدودیت‌های فیزیکی، باعث ایجاد فرصت‌های مختلف کسب‌وکار، بازاریابی و… می‌شود. در زمان قدیم نام کسب‌وکار با داشتن یک ساختمان بزرگ، تعداد زیادی کارمند و سرمایه زیاد گره خورده بود. در حال حاضر هر فردی می‌تواند کسب‌وکار خانگی خود را از طریق بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به فروش قابل توجهی برساند. وجود این فرصت‌ها منجر به اشتغال‌زایی و چرخش بهتر چرخ اقتصاد می‌شود.

با تجارت الکترونیک دیگر فاصله معنایی ندارد. هر کسی می‌تواند محصول خود را در سطح کشور فروخته و محصولات مورد نظرش را از جاهای خیلی دور سفارش دهد. در واقع با گسترش تجارت الکترونیک، فاصله شما از محصولات مورد نیازتان تنها چند کلیک است. به‌طور خلاصه می‌توان گفت رشد تجارت الکترونیک باعث کاهش نرخ بیکاری شده و خرید و فروش را بسیار راحت‌تر خواهد کرد.

تاثیر سامانه ‌های هوشمند حمل و نقل کالا در رشد تجارت الکترونیک

یکی از بخش‌های مهم تجارت الکترونیک، سامانه هوشمند حمل و نقل کالا هستند. کسب‌وکارها در هر مقیاسی زمانی که با تولید سروکار داشته ‌باشند، نیازمند حمل بار (مواد اولیه از تامین کننده به شرکت و کالای نهایی از شرکت به بازار یا مشتری) خواهند بود. در روش کلاسیک حمل بار لازم است صاحب بار یک راننده یا شرکت حمل‌ونقل بار را پیدا کرده و با آن‌ها قراردادی امضا کند. در حمل آنلاین بار، تمام فرآیند در قالب چند کلیک خلاصه خواهد شد. با سامانه هوشمند حمل و نقل کالا، امکان مشاهده سوابق رانندگان برای صاحبان بار وجود خواهد داشت و همچنین دیگر ممکن نیست رانندگان از وجود یک بار مطلع نشوند. در واقع این سامانه‌ها تعادل بین عرضه و تقاضا را در بازار حمل‌ونقل بار برقرار می‌کنند.

امتیازات ویژه سامانه هوشمند حمل و نقل کالا عبارتند از:

  • شفافیت مالی: تمام تراکنش‌های مالی انجام شده در این سامانه‌ها ثبت شده و در هر زمان قابل بازیابی خواهند بود. این شفافیت مالی باعث می‌شود کوچکترین روزنه‌ای برای افراد سودجو وجود نداشته باشد.
  • ردیابی ماشین سنگین: استفاده از سامانه حمل و نقل بار و کالا این اجازه را به صاحب بار می‌دهند که ماشین را تا زمان تحویل بار ردیابی کند. این نظارت باعث اطمینان خاطر صاحبان بار و دقت بیشتر رانندگان در رعایت نکات ایمنی می‌شود.
  • دسترسی همیشگی: با این سامانه‌ها، هر زمان که نیاز به حمل بار پیدا کنید، امکان پیدا کردن راننده مناسب برای شما فراهم خواهد بود.
  • صرفه‌جویی در هزینه‌ها: تجربه نشان داده است که حذف موانع فیزیکی انجام کار (مثل تجربه اسنپ) باعث کاهش قیمت تمام شده می‌شود.

 بارولاین چیست؟

اگر با خواندن امکانات بالا حمل آنلاین بار را به ‌عنوان نیاز کسب‌وکار خود حس کردید، بارولاین یک جواب مناسب برای شما خواهد بود. اما سوال اینجاست که بارولاین چیست و چه امکاناتی را ارائه می‌دهد. در جواب باید گفت:

  • بارولاین یک سامانه هوشمند حمل و نقل کالا است که با تلفیق تکنولوژی و حمل‌و‌نقل، سعی در ارتقای حمل‌ونقل جاده‌ای و در نتیجه توسعه اقتصاد کشور دارد.
  • بارولاین با ارائه اپلیکیشن ویژه به رانندگان باعث افزایش سود آن‌ها از جابه‌جایی بار می‌شود. در روش سنتی راننده توانایی انتخاب بار را نداشته و معمولا مسیر برگشت را خالی طی می‌کند. با اپلیکیشن بارولاین حق انتخاب راننده گسترده‌تر خواهد بود و امکان قبول کردن بار برای مسیر برگشت هم در هر زمان (قبل از حرکت یا پس از رسیدن به مقصد) وجود دارد.
  • یک سامانه هوشمند مثل بارولاین با برقراری ارتباط بین رانندگان و صاحبان بار، علاوه بر ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا، باعث سود بردن هر دو طرف می‌شود. حذف واسطه‌ها و موانع فیزیکی (که به کاهش هزینه‌ها منجر می‌شود) مهم‌ترین مزیت استفاده از این سامانه ها است.
  • بارولاین همچنین از طریق مجله دیجیتال خود، علاوه بر دانستنی‌های لازم حوزه حمل‌ونقل (برای رانندگان و صاحبان بار)، آخرین اخبار و دستاوردهای این حوزه را هم پوشش می‌دهد.

کلام آخر

حمل و نقل یکی از مهم‌ترین ابعاد کسب‌وکارهای تولیدی است. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که تجارت از حالت سنتی خود فاصله گرفته و به سمت تجارت الکترونیک رفته است. در تجارت الکترونیک بخش‌های مختلف کسب‌وکار از طریق سیستم‌های کامپیوتری و بر بستر اینترنت انجام می‌شوند. لجستیک و حمل بار یکی از این ابعاد است که سامانه‌های هوشمند حمل و نقل بار و کالا برای آسان‌تر کردن آن به ‌وجود آمده‌اند. این سامانه‌ها با ارائه امکاناتی مثل ردیابی بار، دسترسی همیشگی و شفافیت مالی و همچنین حذف واسطه‌ها، باعث سود بردن هر دو طرف (راننده و صاحب بار) نسبت به روش کلاسیک می‌شوند. در روش کلاسیک راننده نمی‌توانست برای مسیر برگشت خود باری قبول کند و معمولا خالی برمی‌گشت. این مسئله از نظر استهلاک کاملا به ضرر راننده بود. از طرف دیگر ممکن بود صاحب بار نتواند در زمان مناسب راننده مورد نظر خود را پیدا کند. سامانه هوشمند حمل و نقل بار «بارولاین» برای حذف این دغدغه‌ها و ارائه راه حل مناسب برای حمل‌ونقل فعالیت می‌کند.

منبع : تراکی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.