سامانه حمل و نقل بار و کالا را بشناسید

با پیشرفت فناوری و اینترنت، این روزها شاهد گسترش سامانه های حمل و نقل بار و کالا هستیم. سامانه‌هایی که تنها با چند کلیک ساده در آن‌ها، می‌توانیم بار خود را با امنیت و هزینه مناسبی جابه‌جا کنیم. این سامانه‌ها همان‌قدر که کار را برای صاحبان بار راحت‌تر کرده‌اند، برای رانندگان هم مفید واقع شده و مزایای بسیاری دارند. فرقی نمی‌کند که صاحب بار باشیم یا راننده، در هر صورت دیگر نیازی نیست که در سالن‌های اعلام بار و پایانه‌ها رفت‌وآمد کنیم. بلکه می‌توانیم از خانه‌های خود یا هر مکان دیگری با کمک یک لپ‌تاپ یا یک گوشی همراه به راحتی برای باربری درخواست ثبت کنیم. اگر شما هم درباره این سامانه‌ها کنجکاو هستید، در ادامه همراه باشید تا بیشتر درباره سامانه حمل و نقل بار و کالا به شما بگوییم.

سامانه حمل و نقل بار و کالا چیست و چه کاربری دارد؟

در گذشته پیدا کردن شرکت‌های حمل و نقل بار و کالا به سادگی امروز نبود. برای جابه‌جایی کالاها باید به پایانه‌ها سر می‌زدیم، با رانندگان مختلفی صحبت می‌کردیم و به دنبال راننده‌ای می‌گشتیم که بتواند در زمان مشخص و به سمت مقصد ما حرکت کرده و بارمان را با ایمنی و در سلامت کامل به مقصد برساند. این فرایند نه تنها زمان‌بر بود، بلکه در بسیاری موارد هم نمی‌توانستیم راننده‌ای مطمئن و سازگار با شرایط زمانی یا مکانی خود پیدا کنیم.

اما در حال حاضر با پیشرفت فناوری شاهد خودکار شدن بسیاری از فرایندها هستیم. این روزها اینترنت، اپلیکیشین‌ها و وب‌سایت‌ها جایگزین بسیاری از روش‌های قدیمی شده‌اند. صنعت حمل و نقل هم از این قاعده مستثنی نبوده و چند سالی می‌شود که به سوی الکترونیکی شدن قدم برداشته است. اعلام بار به شیوه سنتی هم یکی از همان فعالیت‌هایی است که تحت تاثیر اینترنت قرار گرفته و دیگر از سامانه های حمل و نقل بار و کالا برای پیدا کردن راننده و انتقال بار استفاده می‌شود.

بنابراین نیازی نیست که به سالن های اعلام بار در پایانه‌ها بروید و راننده و ماشین مناسب حمل کالای خود را پیدا کنید. بلکه به آسانی می‌توانید از سامانه حمل و نقل بار و کالا استفاده کرده و کالای خود را منتقل کنید. در این سامانه‌ها، امکان انتخاب زمان باربری وجود داشته و می‌توانید از میان وسایل نقلیه ترانزیت و رانندگان متعدد، بهترین گزینه را انتخاب کنید. به این ترتیب دیگر نگران پیدا نشدن راننده نخواهید بود. چرا که پیدا نشدن راننده همیشه یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌ها برای صاحبان بار به شمار می‌رود.

همچنین با زمان‌بندی انتقال محموله و بار خود از مدت‌ها قبل، دیگر نگران از دست دادن زمان نخواهید بد. چرا که بار شما طبق برنامه جابه‌جا می‌شود و به کمک اپلیکیشن‌ها یا وب‌سایت‌های اعلام بار می‌توانید برنامه جابه‌جایی محموله خود را رصد کنید. بنابراین امکان مدیریت بارهای فعلی و گذشته شما از طریق این سامانه‌ها وجود دارد و می‌توانید حتی از آن‌ها گزارش هم تهیه کنید.

بارولاین یکی از سامانه‌های حمل و نقل کالا است که می‌توانید در آن برای انتقال بار خود درخواست ثبت کنید، حمل بار خود را پیگیری کرده و آن‌ها را مدیریت کنید. همچنین کارشناسان بارولاین ۲۴ ساعته در کنار شما خواهند بود تا تجربه‌ای رضایت‌بخش از حمل و نقل کالای خود را کسب کنید.

چرا رانندگان باید از سامانه‌های باربری استفاده کنند؟

همان‌طور که گفتیم استفاده از سامانه حمل و نقل بار و باربری برای صاحبان بار مزایای بسیاری دارد، از ثبت آسان و سریع درخواست بار گرفته تا مدیریت و پیگیری بار از مبدا به مقصد. اما این سامانه‌ها تنها برای صاحبان بار مزیت ندارد، بلکه استفاده از آن برای رانندگان و صاحبان ماشین‌های باربری و ترانزیت هم پیشنهاد می‌شود.

چرا که هر راننده با توجه به شرایط خود (زمان خالی و دسترسی به مکان) و نوع وسیله نقلیه‌ای که دارد، می‌تواند بهترین درخواست ثبت شده بار از سوی صاحبان بار را انتخاب کند. بنابراین به عنوان یک راننده در انتخاب بار آزادی داشته و می‌توانید باری که دوست دارید را با هزینه‌ای عادلانه جابه‌جا کنید. انتخاب بار بر اساس مبدا و مقصد، تاریخ و زمان مورد نظر و همچنین دریافت هزینه مناسب ، این فرصت را به رانندگان می‌دهد تا متناسب با شرایط خود محموله را برای جابه‌جایی و انتقال انتخاب کنند.

همچنین استفاده از سامانه حمل و نقل بار و کالا می‌تواند مهم‌ترین دغدغه و نیاز رانندگان را برطرف کند. این دغدغه چیزی نیست جز بار برگشت. چرا که بسیاری از رانندگان پس از تحویل بار در مقصد، دیگر نمی‌توانند بار برگشت به سوی مبدا خود پیدا کنند و به این ترتیب مجبور می‌شوند که بدون بار این مسافت را طی کنند. اما با کمک سامانه های اعلام بار، این مشکل هم برطرف شده و حال می‌توانید به راحتی بار برگشت هم برای خود انتخاب کنید.

در سامانه حمل و نقل کالای بارولاین می‌توانید به عنوان یک راننده ثبت‌نام کرده و از پشتیبانی قدرتمند این سامانه استفاده کنید. دیگر در هیچ نقطه‌ای تنها نبوده و می‌توانید کسب و کار خود را متحول کنید.

کلام آخر

همان‌طور که گفتیم این روزها دیگر اینترنت شکل و شمایل بسیاری از فعالیت‌ها را تغییر داده است. دیگر بسیاری از فعالیت‌ها شباهتی به گذشته خود ندارد و با کمک فناوری با سرعت، دقت و سهولت بیشتری انجام می‌شوند. حمل بار و کالا هم در صنعت ترانزیت دستخوش تغییرات شده است و برخلاف گذشته به آسانی انجام می‌شوند. صاحبان بار و رانندگان حالا با کمک سامانه‌های حمل بار و باربری می‌توانند به راحتی محموله‌ها را جابه‌جا کنند.

منابغ : barokala ، baroline

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.