Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_options' is marked as crashed and should be repaired in /var/www/html/blog/wp-includes/wp-db.php on line 2056
اپلیکیشن اعلام بار چیست و چه کاربردی دارد؟ اپلیکیشن اعلام بار چیست و چه کاربردی دارد؟

اپلیکیشن اعلام بار چیست و چه کاربردی دارد؟

اپلیکیشن اعلام بار چیست و چه کاربردی دارد؟

با گسترش گوشی‌های هوشمند در بین مردم، تقریبا هر کاری بخواهید انجام دهید، اپلیکیشن مربوط به آن را می‌توانید پیدا کنید. اپلیکیشن‌ها همه‌جا در دسترس ما هستند و با وجود اینترنت همراه، از هر نقطه می‌توانید به خدمات آن‌ها دسترسی داشته باشد. باربری و حمل و نقل بار یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زندگی ما است که از پیشرفت‌های تکنولوژی بهره برده است. این روزها سامانه‌های باربری آنلاین هر خدماتی که در زمینه حمل و نقل بار به آن نیاز دارید در اختیار شما می‌گذارند. در واقع اپلیکیشن‌ها یک روش کاربردی و محبوب دیگر برای اعلام بار هستند. اعلام بار اولین مرحله از شروع فرایند حمل و نقل بار است. در حال حاضر تقریبا برای هر کاری که فکر کنید، اپلیکیشن خاصی طراحی شده که کار را ساده‌تر می‌کند. اعلام بار هم از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه همراه باشید تا درباره اپلیکیشن اعلام بار بیشتر به شما بگوییم.

اعلام بار چیست و به چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

اولین مرحله حمل و نقل هر نوع بار در مسیر‌های مختلف به ویژه حمل و نقل جاده‌ای، اعلام بار است. در واقع صاحبان بار هر زمان که بخواهند باری را از جایی به جای دیگر منتقل کنند، در اولین قدم، بار خود را به نزدیک‌ترین شرکت باربری اعلام می‌کنند. در اعلام بار اطلاعاتی مثل نوع بار، مبدا، مقصد، حجم و وزن، زمان بارگیری و تحویل و کلیه اطلاعات مربوط به بار اعلام می‌شود و این مرحله اعلام بار نام دارد.

اعلام بار با روش‌های متعددی انجام می‌شود و این روش‌ها در طول زمان با توجه به امکانات روز تغییر کرده است. مهم‌ترین منبع برای اعلام بار سالن‌های اعلام بار در پایانه‌های باربری به شمار می‌روند. در پایانه‌های باربری سالن‌های مخصوص اعلام بار وجود دارد و رانندگان با مراجعه به آن‌ها، بار مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند.

با گسترش ابزارهای ارتباطی به خصوص با کمک اینترنت، اعلام بار این روزها به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود. مثلا کانال‌های تلگرامی یکی از محبوب‌ترین کانال‌های ارتباطی برای پیدا کردن بار شناخته می‌شوند. این کانال‌ها برای هر شهر و استان جداگانه فعالیت می‌کنند و رانندگان و صاحبان بار از طریق آن‌ها می‌توانند فرایند حمل بار را شروع کنند. در حال حاضر هم اپلیکیشن های اعلام بار شروع به کار کرده‌اند و از بستر اینترنت برای اعلام بار استفاده می‌کنند.

اپلیکیشن های اعلام بار را بشناسید

در اپلیکیشن اعلام بار، فرایند اعلام بار، پیدا کردن بار و راننده و تحویل بار در مقصد به راحتی انجام می‌شود. کاربران این اپلیکیشن‌ها دو دسته هستند؛ یکی صاحبان بار و دیگری رانندگان. برای هر دو طرف معامله حمل بار، امکاناتی برای دسترسی راحت در نظر گرفته شده است. 

استفاده از این اپلیکیشن‌ها مزایای متعددی برای هر دو طرف دارد و فرایند حمل بار را تسهیل می‌کند. در ادامه به مزایای و معایب سامانه های آنلاین اعلام بار اشاره می‌کنیم.

مزایا و معایب استفاده از اپلیکیشن ‌های اعلام بار

 • کاهش هزینه‌های حمل بار

  در این اپلیکیشن‌ها صاحبان بار مستقیما بار خود را اعلام می‌کنند و رانندگان بدون هیچ واسطه‌ای و از سراسر ایران به آن دسترسی دارند. رانندگان می‌توانند با توجه اطلاعات اعلام شده، بار مورد نظر را انتخاب کنند و حتی برای مسیر برگشت هم بار انتخاب کنند. در سامانه‌های حمل بار از واسطه‌ها خبری نیست. همین واسطه‌ها گاهی اوقات باعث افزایش هزینه نهایی حمل‌ونقل می‌شوند.
 • اطلاع از وضعیت بار، لحظه به لحظه

  در اپلیکیشن اعلام بار، پس از ثبت اطلاعات بار، تمامی مراحل حمل بار تا مقصد لحظه به لحظه ثبت و گزارش می‌شود. صاحبان بار لازم نیست نگران سرنوشت بار باشند و مرتب می‌توانند وضعیت آن را بررسی کنند.
 • بهبود سیستم عرضه و تقاضا

  اپلیکیشن اعلام بار فرصتی فراهم می‌کند تا صاحبان بار و رانندگان فعال در آن به همه امکانات لازم برای حمل بار به طور یکجا دسترسی و اطلاع کافی داشته باشند. در واقع این سامانه‌ها سیستم‌هایی یکپارچه برای اعلام عرضه و تقاضا هستند که فرایند را برای هر دو طرف راحت‌تر می‌کنند.
 • مقایسه قیمت و شرایط

  با سامانه‌های آنلاین اعلام بار می‌توانید شرایط بارهای مختلف را با هم مقایسه کنید. قیمت‌ها را بررسی کنید و در نهایت به عنوان راننده با توجه به شرایطی که مد نظر دارید، بهترین گزینه را انتخاب کنید. به عنوان صاحب بار هم این فرصت برایتان فراهم می‌شود که بار شما به اطلاع تعداد زیادی از رانندگان برسد.
 • کاربری ساده و ره‌اندازی سریع

  برای استفاده از این اپلیکیشن‌ها کافی است با مشخصات خودتان ثبت‌نام کرده تا به امکانات مختلف آن دسترسی پیدا کنید. بیشتر این اپلیکیشن‌ها برای تایید کاربری شما به شماره تلفن همراه نیاز دارند. بعد از ثبت‌نام که کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد، بدون هیچ دردسری به خدمات اپلیکیشن دسترسی پیدا می‌کنید.

بارولاین؛ سامانه حمل و نقل بار

بارولاین سامانه آنلاین اعلام بار و حمل و نقل بار است. اعلام بار بارولاین به صاحبان بار امکان می‌دهد تا بار مورد نظر خود را در سامانه ثبت کنند و از خدمات هزاران راننده‌ای که از این سامانه برای پیدا کردن بار استفاده می‌کنند، به راحتی بهره‌مند شوند.

اگر صاحب بار هستید با کمک بارولاین با امکان دسترسی به ناوگان سراسری، پیدا شدن راننده برای بار شما تضمین‌شده است. در هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید می‌توانید وضعیت بار را چک کنید و از آن گزارش لحظه به لحظه بگیرید. شفافیت مالی در تمام ابعاد یکی دیگر از ویژگی‌های بارولاین است. قیمت‌دهی شفاف و تسویه به‌ موقع باعث می‌شود با آسایش و اطمینان با بارولاین کار کنید.

اگر راننده هستید می‌توانید با کمک بارولاین باری را که دوست دارید و متناسب با شرایط شما است، انتخاب کنید. هزینه سفرها را عادلانه دریافت می‌کنید و می‌توانید برای مسیر برگشت هم بار بزنید. برای ثبت نام در این سامانه و انتخاب بار هیچ هزینه‌ای نمی‌پردازید.
اپلیکیشن اعلام بار بارولاین، سامانه‌ای سودمند برای تسهیل فرایند حمل و نقل بار است. هم رانندگان و هم صاحبان بار با کمک بارولاین تجربه خوبی از باربری خواهند داشت و از مزایای تکنولوژی برای سرعت بخشیدن به حمل بار بهره‌مند می‌شوند.

کلام آخر

همان‌طور که اشاره کردیم این روزها اینترنت و پیشرفت فناوری روی سبک زندگی و کار ما تاثیر بسیاری گذاشته‌اند. حمل و نقل هم بی‌تاثیر از فناوری نبوده و در حال حاضر اپلیکیشن اعلام بار در این صنعت به خوبی توانسته با صاحبان بار و رانندگان ارتباط برقرار کند.

منبع : linbis ، goodfirms

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.