Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'wp_options' is marked as crashed and should be repaired in /var/www/html/blog/wp-includes/wp-db.php on line 2056
حمل و نقل اینترنتی کالا چه مزیت‌های نسبت به روش‌های سنتی حمل بار دارد؟

حمل و نقل اینترنتی کالا چه مزیت‌های نسبت به روش‌های سنتی حمل بار دارد؟

با گسترش اینترنت در زندگی امروز، تقریبا هر کاری با کمک اپلیکیشن‌ها و سامانه‌های آنلاین انجام می‌شود. حتی در زمینه حمل و نقل و باربری کالا هم، این روزها اینترنت نقش مهمی پیدا کرده است. اما حمل و نقل اینترنتی کالا چه فرقی با روش‌های سنتی دارد؟ در ادامه همراه باشید تا درباره حمل و نقل اینترنتی کالا و تفاوت آن با روش‌های سنتی حمل بار بیشتر به شما بگوییم.

روش‌های حمل و نقل بار و کالا در ایران

ایران کشوری است که غیر از چند جزیره، بیشتر قسمت‌های آن در خشکی واقع شده است. به همین دلیل حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی مهم‌ترین شیوه حمل و نقل بار و کالا در ایران است. از میان این روش‌های حمل و نقل، حمل و نقل جاده‌ای سهم بیشتری دارد. سرعت قابل قبول و هزینه معقول باعث شده که این روش بیشتر مورد توجه باشد و درصد زیادی از حمل و نقل بار و کالا در ایران از طریق جاده‌ها انجام شود.

حتما در مسافرت‌ها و در زمان رانندگی در جاده‌های ایران، کامیون‌ها، تریلی‌ها و وانت‌های حمل بار را دیده‌اید. این رایج‌ترین شیوه باربری در ایران است.

تفاوت استفاده از سیستم‌های حمل و نقل اینترنتی کالا با سیستم‌های سنتی

در سیستم‌های سنتی حمل و نقل بار و کالا، پایانه‌ها و شرکت‌های باربری نقش بسیار مهمی ایفا می‌کردند. در این پایانه‌ها، سالن‌های اعلام بار در نظر گرفته شده است که در آن‌ها صاحبان بار، محموله مورد نظر خود را اعلام می‌کنند و شرایط آن را ثبت می‌کنند. برای هر بار، بارنامه کاغذی صادر می‌شود و رانندگان در سالن‌های بار برای حمل بار اعلام آمادگی می‌کنند.

تا قبل از اینکه اینترنت به سیستم حمل و نقل راه پیدا کند، امکان اطلاع از وضعیت بار به شکل لحظه به لحظه و در هر ساعت از شبانه روز فراهم نبود. رانندگان باید برای پیدا کردن بار در سالن‌های اعلام بار حضور پیدا می‌کردند. بسیاری از آن‌ها مجبور می‌شدند بدون بار مسیر برگشت را طی کنند. بعضی از رانندگان در پیدا کردن بار موفق نبودند و بعضی صاحبان بار نمی‌توانستند راننده‌ای برای حمل بار خود پیدا کنند.

اما در حمل و نقل اینترنتی کالا اکثر این مشکلات حل شده است. همه کارها با سرعت بیشتری انجام می‌شود و احتمال پیدا نکردن راننده یا بار به صفر رسیده است. این سیستم‌ها مزایای متعددی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

مزایا و معایب استفاده از سیستم‌های حمل و نقل اینترنتی کالا

اگر صاحب بار باشید و به خدمات حمل و نقل بار نیاز داشته باشید، ممکن است وقت کافی برای سر زدن به شرکت‌های باربری و ادامه فرایند حمل و نقل بار را نداشته باشید. یا اینکه نگران سرنوشت بار باشید و نتوانید لحظه به لحظه از آن خبر بگیرید. سامانه حمل و نقل اینترنتی کالا درست همینجا به کارتان می‌آید و بسیاری از دغدغه‌های شما را حل می‌کند.

این روزها سامانه حمل و نقل بار و کالا به یکی از مهم‌ترین ابزارهای مورد نیاز کسانی تبدیل شده که با حمل و نقل سر و کار دارند. این افراد شامل رانندگان ماشین‌های سبک و سنگین حمل و نقل و همین‌طور صاحبان بار، تولیدی‌ها، کارخانه و مراکز پخش کالا است.

دلایل متعددی باعث شده که این روش‌ها این روزها نسبت به روش سنتی اهمیت و محبوبیت بیشتری پیدا کند که در ادامه به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم:

 • صرفه‌جویی در زمان و هزینه

  با کمک اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن‌ها و سامانه‌های باربری آنلاین می‌توانید با بهترین قیمتی که مدنظرتان است از خدمات حمل و نقل بار استفاده کنید. اگر راننده هستید با توجه به شرایطی که در نظر دارید می‌توانید بهترین بار را برای حمل انتخاب کنید. با استفاده از این سامانه‌ها، بدون اتلاف وقت و به راحتی به خدمات حمل بار دسترسی دارید.
 • انتخاب‌های متعدد

  فرقی نمی‌کند که صاحب بار باشید یا راننده، با این سامانه‌ها حق انتخاب زیادی خواهید داشت. به خصوص برای راننده‌ها که می‌توانند برای مسیر برگشت هم بار انتخاب کنند و از این راه علاوه بر افزایش درآمد، از استهلاک بیهوده ماشین جلوگیری کنند.
 • فعالیت ۲۴ ساعته

  با این سیستم‌ها ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته می‌توانید اعلام بار کرده یا اگر راننده هستید بار انتخاب کنید. این سیستم‌ها هر زمان که بخواهید در اختیار شما هستند، فقط کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید. بدون هیچگونه تماس با شرکت‌های باربری، کارتان پیش می‌رود، حتی نیمه شب.
 • ذخیره تاریخچه فعالیت‌ها

  چه به عنوان صاحب بار چه به عنوان راننده، وقتی از این اپلیکیشن‌ها و سامانه‌ها استفاده می‌کنید، سوابق فعالیت شما ثبت می‌شود و می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. گزارش کاملی از اقدامات شما در سیستم باقی می‌ماند و حساب و کتاب مالی هم کاملا شفاف و دقیق است.
 • رهگیری بار

  یکی از دغدغه‌های صاحبان بار اطلاع از وضعیت بار است. با این سامانه ها خیلی راحت و با چند کلیک، لحظه به لحظه می‌توانید از وضعیت بار مطلع شوید.
 • دریافت خودکار بارنامه

  هر مدرک و سندی که نیاز دارید مثلا بارنامه در این سیستم‌ها اتوماتیک یا خودکار صادر می‌شود. حتی در بعضی از آن‌ها می‌توانید نسخه کاغذی را هم دریافت کنید. 

شاید تنها ایرادی که بتوان به این سیستم‌ها گرفت این است که هنوز آن طور که شایسته است، معرفی نشده و هنوز بسیاری از رانندگان و صاحبان بار، روش‌های سنتی را ترجیح می‌دهند. به خصوص در قشری که کمتر با اینترنت سر و کار دارند. ولی به مرور زمان، این سامانه‌ها فراگیرتر می‌شوند و بعید نیست که روزی کاملا جایگزین روش‌های سنتی شوند.

بارولاین؛ سیستم حمل و نقل اینترنتی کالا

یکی از سیستم‌های حمل و نقل اینترنتی کالا که در ایران فعالیت می‌کند، بارولاین است. بارولاین شرایطی را فراهم کرده که رانندگان و صاحبان بار بدون دغدغه با هم همکاری کنند. برخلاف سیستم‌های سنتی که تا حد زیادی به ضرر رانندگان است، در بارولاین فضایی عادلانه برای حذف واسطه‌ها در اختیار رانندگان قرار داده شده است.

با کمک خدمات حمل و نقل اینترنتی کالا که بارولاین در اختیار رانندگان و صاحبان بار می‌گذارد، هزینه‌های حمل و نقل کالا با کنار گذاشتن واسطه‌ها کمتر می‌شود. صاحبان بار با دقت از تمام مراحل حمل بار خود اطلاع پیدا می‌کنند و همه‌چیز شفاف و مشخص است.

بارولاین با سیستم یکپارچه و قابل دسترس، در اختیار شماست تا در سریع‌ترین ممکن به خدمات حمل بار در سراسر کشور دست پیدا کنید.

کلام آخر

حمل و نقل اینترنتی بار نه تنها برای صاحبان بار مزایای بسیاری دارد، بلکه فرایند جابه‌جایی و حمل و نقل کالا را برای رانندگان هم آسان‌تر کرده است. در نتیجه پیشرفت اینترنت و فناوری با توسعه حمل و نقل آنلاین و سامانه حمل و نقل کالا توانسته منجر به توسعه فرایندهای کاری در این صنعت شود.

منبع : linkedin ، freightera

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.