ویژگی های یک باربری خوب اینترنتی چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی و ورود اینترنت به زندگی‌هایمان، روزبه‌روز خدمات آنلاین بیشتر می‌شوند. خدمات اینترنتی زندگی را راحت‌تر کرده‌ و همین باعث شده تا تمایل ما به استفاده از سامانه‌های آنلاین بیشتر شود. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های حمل و نقل و باربری هم خود را تحول دیجیتال تطبیق داده و برای صاحبان بار و راننده‌ها خدمات آنلاین ارائه می‌دهند. ویژگی های باربری اینترنتی باعث شده تا این سامانه‌ها نسبت به روش‌های سنتی محبوبیت بیشتری داشته باشند. یکی از نگرانی‌های همیشگی صاحبان بار بی‌خبری از سرنوشت محموله‌شان هنگام انتقال به مقصد بوده است. در حالی که در باربری‌ اینترنتی می‌توان هر لحظه از وضعیت کالا و مسیر راننده اطلاع داشت. علاوه بر این، این روش مزایای زیادی هم برای رانندگان دارد. برای اطلاع از دیگر ویژگی های باربری اینترنتی، در این مقاله همراه ما باشید.

باربری اینترنتی چیست و چه تفاوتی با باربری‌های سنتی دارد؟

در گذشته برای انتقال بار از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر، باید به شرکت‌ها یا پایانه‌های باربری می‌رفتید و به صورت حضوری تمام کارها را انجام می‌دادید. این فرآیند زمان‌بر بوده و علاوه بر پرداخت هزینه‌ حمل بار، انرژی زیادی هم از شما می‌گرفت. در حال حاضر، سامانه‌های حمل و نقل اینترنتی کالا بسیاری از مشکلات را حل کرده‌اند. در این روش بدون این که نیاز باشد از منزل یا محل کار خود بیرون بروید یا برای انتخاب ماشین و راننده به پایانه‌ها مراجعه کنید، از طریق اینترنت می‌توانید زمان حمل بار و ماشین مدنظرتان را انتخاب و رزرو کنید.

از ویژگی‌های باربری اینترنتی می‌توان به صدور بارنامه اینترنتی اشاره کرد که به سرعت برای شما ارسال می‌شود. در مدل سنتی حمل و نقل کالا، امکان بررسی وضعیت بار وجود نداشت؛ ولی در باربری اینترنتی شما می‌توانید لحظه به لحظه و در هر ساعت از شبانه روز از مسیر و شرایط انتقال محموله‌تان مطلع شوید. شما با استفاده از امکانات باربری آنلاین به جای انتظار در سالن‌های اعلام بار، می‌توانید آسان و سریع در وب‌سایت‌ یا اپلیکیشن‌ شرکت‌های باربری سفارش خود را ثبت کنید.

باربری آنلاین یا باربری سنتی؛ کدام یک بهتر است؟

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که باربری آنلاین بهتر است یا باربری سنتی؟ ممکن است تجربه‌ای در این زمینه نداشته باشید و برای اولین بار بخواهید با حمل و نقل آنلاین محموله خود را جابه‌جا کنید. باید بدانید که باربری آنلاین با سنتی تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند.

معمولا برای صاحبان بار اطلاع از شرایط محموله در طول سفر اهمیت دارد. در باربری سنتی این امکان وجود ندارد و با سپردن بار به شرکت‌ها، تا زمان رسیدن محموله به مقصد نمی‌توان به آن دسترسی داشت. از طرفی، سر زدن به شرکت‌های باربری و ادامه فرایند حمل و نقل بار به زمان زیادی نیاز دارد. همین موضوع می‌تواند برای شما از نظر مالی هزینه‌بر باشد. این روزها عموما بین صاحبان بار مانند تولیدی‌ها و کارخانه و همچنین راننندگان ماشین‌های سبک و سنگین استفاده از باربری محبوبیت بیشتری دارد. به همین دلیل این روش مزایای بیشتری نسبت به روش سنتی دارد که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

ویژگی های باربری خوب اینترنتی

ویژگی های باربری خوب چیست؟ و چرا بهتر است از باربری اینترنتی استفاده کنیم؟

حمل و نقل مناسب و با کیفیت در یک کشور، در پیشرفت شرایط اقتصادی آن نقش مهمی ایفا می‌کند. حمل و نقل جاده‌ای، رایج‌ترین نوع جابه‌جایی در ایران است. به همین دلیل در سال‌های اخیر سامانه‌هایی برای آسان و سریع‌تر کردن حمل بار به وجود آمده‌اند که بیشتر آن‌ها خدمات اینترنتی ارائه می‌دهند. در این بخش مهم‌ترین مزایای سیستم‌های حمل و نقل اینترنتی کالا را بررسی می‌کنیم.

  • خدمات شبانه‌روزی

از ویژگی های باربری اینترنتی دسترسی شبانه‌روزی به سیستم‌های ثبت سفارش شرکت‌های باربری است. شما می‌توانید هر زمانی که بخواهید برای انتقال کالای خود اقدام کنید. علاوه بر این، این امکان برای رانندگان هم وجود دارد که در ۲۴ ساعت شبانه‌روز، بار مورد نظرشان را انتخاب کنند.

  • صرفه‌جویی در هزینه‌ها

استفاده از خدمات آنلاین نه تنها هزینه‌های مالی شما را کاهش می‌دهد، بلکه از نظر زمانی هم به صرفه است. سامانه‌های حمل و نقل اینترنتی این فرصت را به شما می‌دهد که بدون نیاز به مراجعه حضوری و فقط از طریق اپلیکیشن‌ها خدمات مورد نیازتان را دریافت کنید.

  • رهگیری بار

از طریق موبایل به سادگی می‌توانید وضعیت کالای خود را بررسی کنید. این ویژگی برای افرادی که تا به حال تجربه استفاده از سامانه اینترنتی باربری را نداشته‌اند، بسیار کاربردی است. شما در هر لحظه می‌توانید از مسیر راننده و محموله خود اطلاع داشته باشید.

  • بارنانه اینترنتی

با ثبت سفارش در سامانه باربری آنلاین سریعا برای شما بارنامه الکترونیکی صادر می‌شود.

بارولاین؛ سامانه آنلاین حمل بار

سامانه حمل و نقل اینترنتی بارولاین، با استفاده از تکنولوژی و فناوری به‌روز، در تلاش است که بهترین امکانات را برای صاحبان بار و رانندگان فراهم کند. برای حمل بار و کالای خود می‌توانید به راحتی به بارولاین اعتماد کنید. همچنین رانندگان  با دسترسی به سامانه می‌توانند کالای مورد نظر خودشان را برای انتقال به مقصد انتخاب کنند. بارولاین با کنار گذاشتن واسطه‌ها، فرایند باربری و حمل و نقل را راحت‌تر کرده است؛ در نتیجه این فرصت در سامانه آنلاین بارولاین فراهم شده که صاحبان بار و رانندگان در کمترین زمان ممکن با هم در ارتباط باشند و از تک تک مراحل همکاری‌شان اطلاع پیدا کنند.

کلام آخر

در دنیای امروز که اینترنت بخشی جدانشدنی از زندگی روزمره ما است، بیشتر خدمات به صورت آنلاین ارائه می‌شوند. خدمات باربری هم یکی از همین خدمات بوده که تحت تاثیر دنیای تکنولوژی و اینترنت قرار گرفته است. ویژگی های باربری اینترنتی باعث شده تا افراد زیادی از صاحبان بار گرفته تا راننده‌ها تمایل داشته باشند که از این سیستم‌های جدید استفاده کنند. این روش مزایای بیشتری نسبت به باربری سنتی دارد.

منبع : .freightera

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.