تاریخ امروز:۱۴۰۰-۰۲-۱۸

نحوه پیگیری شکایت و گرفتن خسارت

هنگام واردات و صادرات یا جابه‌جایی محصولات همیشه این نگرانی وجود دارد که چطور کالاها را از مبدا به مقصد منتقل کنیم. معمولا اولین انتخاب برای شما تماس با یک شرکت باربری است. ولی بعضی مواقع این انتخاب همراه با مشکلاتی مانند خسارت و صدمه دیدن کالا یا گم شدن بار در باربری است که تبدیل به یک تجربه تلخ می‌شود. در این مواقع لازم است در مورد نحوه شکایت از شرکت های باربری اطلاعات کافی داشته باشید. در این مقاله درباره قوانین و روش‌های پیگیری شکایت و گرفتن خسارت از شرکت‌های باربری را برای شما توضیح می‌دهیم. همراه ما باشید.

قراردادهای حمل‌ و نقل چگونه است؟

 

اگر از نحوه بستن قرارداد با شرکت‌های باربری و انواع بارنامه اطلاعات کافی نداشته باشید، هر مشکلی که پیش بیاید می‌تواند به ضرر شما تمام شود. بنابراین لازم است نسبت به قوانین حمل و نقل و حقوق قانونی‌تان آگاه باشید. هنگام تنظیم قرارداد باید به موارد زیر توجه کنید.

  • مهر و امضای شرکت باربری و مشتری باید در قراردادهای حمل و نقل وجود داشته باشد.
  • قبل از تنظیم بارنامه حتما در مورد هزینه‌های باربری به توافق برسید و آن را در متن قرارداد بنویسید.
  • اسم و مشخصات کامل شرکت حمل و نقل و مشتری، تاریخ، جزئیات خدمات و آدرس و شماره تلفن در فاکتور نوشته شود.
  • مشتری موظف است اطلاعات درستی در مورد آدرس و زمان ارسال و تحویل بار و هم‌چنین وزن و محتوای بار به شرکت بدهد.
  • معمولا فقط برای حمل و نقل‌های بین شهری بیمه صادر می‌شود.

اگر قصد دارید کالا یا بار خود را از شهری به شهر دیگر بفرستید توجه به موارد زیر می‌تواند برای شما مفید باشد. این شرایط عمومی در جلسه شورای عالی هماهنگی ترابری کشور مشخص شده است.

  • تخلیه و بارگیری می‌تواند در ایستگاه راه‌آهن، بندر، گمرک، انبار، شرکت ترابری یا محل مورد نظر مشتری انجام شود.
  • محل تخلیه و بارگیری باید از لحاظ قوانین راهنمایی و رانندگی برای کامیون در دسترس باشد.
  • هزینه تمبر بارنامه برای خرده‌بار و عمده‌بار به عهده شرکت ترابری است.
  • هزینه‌های اضافه به عنوان انعام، انبارداری و گاراژداری ممنوع است.

هنگام تخلیه حتما برگه حواله بارگیری را از راننده بگیرید و با جزئیات محموله‌ای که تحویل گرفتید مطابقت دهید. علاوه بر این، لازم است صورت جلسه‌ای تنظیم کنید و در آن تمام کالا یا اثاثیه‌ای که تحویل گرفتید را بنویسید.

در چه مواردی می‌توان از شرکت های باربری شکایت کرد؟

 

بر اساس قانون تجارت و باربری، مشتری موظف است بار را به خوبی بسته‌بندی کند تا هنگام جابه‌جایی خسارتی به آن وارد نشود. اگر این کار به خوبی انجام نشود و راننده به این مورد اشاره نکند، در صورتی که محموله صدمه ببیند ارسال‌کننده می‌تواند از شرکت شکایت کند.

از طرفی تعرفه حمل کالا توسط وزارت راه و شهرسازی مشخص می‌شود و تمامی شرکت‌های باربری باید این تعرفه‌ها را رعایت کنند. اگر در مواردی هزینه‌های بارنامه و جابه‌جایی بار بیشتر از این تعرفه باشد، مشتری می‌تواند ادعای خسارت کند و شرکت حمل و نقل محکوم به پرداخت جریمه نقدی است. آسیب به لوازم یا اثاثیه هنگام حمل بار یکی از مشکلات رایج است. ممکن است بر اثر فشار یا ضربه این اتفاق بیفتد. اما بهترین راه برای جبران اینگونه خسارت‌ها بیمه کردن کارگران و محموله است. در صورتی که این مشکل برای شما پیش بیاید، شرکت موظف است تا هزینه خسارت ناشی از آسیب‌دیدگی بار را به شما پرداخت کند.

بر اساس آمارها فقط یک درصد احتمال دارد که در حمل ونقل هوایی وسایل شما آسیب ببیند. اما اگر این اتفاق  افتاد باید قبل از خروج  این موضوع را به بخش ویژه تحویل بار اطلاع دهید. برای شما برگه «گزارش نقص اموال» یا PIR صادر می‌شود. تا هفت روز مهلت دارید درخواستی کتبی درباره خسارتی که به لوازم شما وارد شده به فرودگاه تحویل دهید.

گم شدن بار در حمل و نقل

 

اگر کالا یا وسایل شما به وسیله شرکت‌های حمل ونقل هوایی یا زمینی گم شود، می‌توانید از آن‌ها شکایت کنید.  این شرکت‌ها موظف هستند تا خسارتی که به شما وارد شده را جبران کنند. البته در صورتی که ارسال‌کننده نقشی در گم شدن یا صدمه به کالا نداشته باشد. به عنوان مثال اگر مشتری از دریافت بار خودداری کند، شرکت‌ موظف به پرداخت خسارت نیست.

در حمل و نقل هوایی تقریبا قوانین تمامی کشورها یکسان است و شما می‌توانید به راحتی این مساله را پیگیری کنید. در اکثر موارد حداکثر تا یک هفته بارهای گم‌شده به مسافران داده می‌شود ولی در بعضی موارد این اتفاق نمی‌افتد. در صورتی که چمدان شما ‌در فرودگاه گم شود ابتدا باید به دفتر مخصوص اشیا گم‌شده بروید و در آنجا گزارش مفقودی آن را بنویسید. قوانین شرکت‌های هواپیمایی در این مورد متفاوت است ولی حتما این موضوع را به آن‌ها بگویید تا پیگیری کنند. اگر لوازم شما پیدا نشود، شرکت‌ هواپیمایی با بررسی ارزش چمدان و لوازم شما مبلغی را به عنوان خسارت به شما پرداخت می‌کند.

نحوه شکایت از شرکت های باربری و گرفتن خسارت

 

برای اطلاع از نحوه شکایت از شرکت های باربری اولین کاری که باید انجام دهید تماس با اتحادیه حمل و نقل و باربری است. این سازمان موظف است تا به شکایت‌ شما رسیدگی و با شرکت‌های متخلف برخورد کند. در غیر اینصورت بهتر است که با وکیل مشورت کنید تا بتوانید به صورت حقوقی و با آگاهی از حق و حقوق قانونی‌تان شکایت کنید.

کلام آخر

در حال حاضر بسیاری از ما برای جابه‌جایی کالاها و محصولات خود از شرکت‌های حمل و نقل استفاده می‌کنیم. ممکن است بار گم شود یا بر اثر فشار و ضربه آسیب ببیند. قبل از تنظیم قرارداد با این موسسه‌ها بهتر است در مورد مقررات بارنامه و نحوه شکایت از شرکت های باربری اطلاعاتی داشته ‌باشیم. در صورتی که مشکلی پیش بیاید می‌توانیم به راحتی و از راه قانونی مساله را حل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

bars